Laboratoria Przyszłości - Marzec 2023r.

edu-sense
#LaboratoriaPrzyszłości to ponad miliard złotych na nowoczesny sprzęt do szkół podstawowych!
Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria o największej inwestycji w nowoczesną edukację w historii Polski.

Zestaw 4 dwustronnych mat „Kodowanie na dywanie” 50x55cm będzie jej idealnym dopełnieniem zarówno przy pracy całą grupą, jak i zespołowej. Ta sama jakość premium i staranne, dopracowane w każdym szczególe wykonanie, nowe edukacyjne możliwości. Dzieląc grupę/klasę na cztery zespoły podniesiemy zaangażowanie dzieci i stworzymy sytuacje edukacyjne umożliwiające testowanie różnych rozwiązań, które następnie dzieci mogą wspólnie przetestować na dużej macie.
Po jednej stronie maty, znajduje się stupolowa kratownica. Wymiar pojedynczego pola na macie to 4x4cm. Oś pozioma oznaczona jest przy pomocy liter, a pionowa przy pomocy cyfr. Czerwone linie biegnące po środku maty tworzą osie symetrii. Druga strona maty, to dwudziestopięcio polowa plansza o wymiarach pola 8x8cm. Oś pozioma oznaczona jest kształtami, pionowa barwnymi plamami.

Nasi uczniowie w marcu zapoznali się z matami edu-sense.
Maty zostaną wykorzystane podczas lekcji z zakresu tematyki kodowania na dywanie.
Maty zostały zakupione dzięki udziałowi Szkoły Podstawowej nr 16 w programie Laboratoria Przyszłości.