Laboratoria Przyszłości - Październik 2022r.

LEGO education
#LaboratoriaPrzyszłości to największa inwestycja państwa polskiego w historii w nowoczesną edukację!
Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu”. Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria

W skład pakietu LEGO Education dla klas 4-8 wchodzą rozwiązania z serii Prime. To produkty przewidziane do pracy z uczniami w grupie wiekowej
10-15. Znajduje się w nim 8 zestawów podstawowych LEGO Education SPIKE Prime, 8 kompletów rozszerzających LEGO Education SPIKE Prime,
a także 8 opakowań LEGO Education BricQ Motion Prime. Dzięki takiej kompozycji możliwe jest przeprowadzenie zajęć nie tylko z kodowania
i programowania. Możliwe będą także doświadczenia z fizyki, więc zakres wykorzystania takiego pakietu jest bardzo szeroki.

Praca z tym zestawem pomaga naszym uczniom poznać język programowania Python oraz zrozumieć działanie sił fizycznych.
Rozwija u naszych uczniów krytyczne myślenie, umiejętności językowe i zdolność publicznego prezentowania wniosków, stawiania tez oraz wpłynie pozytywnie na ich umiejętność pracy w grupie.
Pakiet LEGO education został zakupiony dzięki udziałowi Szkoły Podstawowej nr 16 w programie Laboratoria Przyszłości.