Laboratoria Przyszłości - Listopad 2022r.

mBoty [mBot Explorer Kit, mBot2]
#LaboratoriaPrzyszłości to ponad miliard złotych na nowoczesny sprzęt do szkół podstawowych!
Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria o największej inwestycji w nowoczesną edukację w historii Polski.

mBot Explorer Kit Robot edukacyjny STEAM dla początkujących mBot sprawił, że nauka programowania jest prosta i przyjemna. Z pomocą prostych narzędzi i instrukcji krok po kroku nasi uczniowie mogą zbudować i modyfikować robota doświadczając radości tworzenia. Uczniowie poznają różne konstrukcje robotów i moduły elektroniczne. Opanują podstawy programowania blokowego i rozwiną swoje umiejętności logicznego myślenia i projektowania. Już ponad 1 milion uczniów na całym świecie korzysta z mBota ucząc się programowania.

mBot2 – najlepszy w klasie! Nowa generacja legendarnego mBota. Programowany w Python3 i Scratch. Szybki wielowątkowy procesor z WiFi i Bluetooth, więcej pamięci na programy, nowe zaawansowane czujniki i kolorowy wyświetlacz. Zrealizuje nawet najbardziej złożone projekty robotyczne, IoT i AI. Zestaw zawiera sterownik CyberPi, którego można używać niezależnie od robota.
Nasi uczniowie w listopadzie zapoznali się z budową i podstawowymi funkcjami robotów mBot2 mBot Explorer Kit.

Roboty mBot2mBot Explorer Kit  zostały zakupione dzięki udziałowi Szkoły Podstawowej nr 16 w programie Laboratoria Przyszłości.

Tablica informacyjna przed pracownią informatyczną - #LaboratoriaPrzyszlosci.