Laboratoria Przyszłości - Wrzesień 2022r.

MEGAFORMERS
#LaboratoriaPrzyszłości to ponad miliard złotych na nowoczesny sprzęt do szkół podstawowych!
Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria o największej inwestycji w nowoczesną edukację w historii Polski.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do projektu „Laboratoria Przyszłości”. W ramach projektu nasza  szkoła otrzymała duże wsparcie finansowe na zakup wyposażenia informatycznego potrzebnego w rozwijaniu umiejętności manualnych i konstrukcyjnych, logicznego myślenia oraz praktycznych, potrzebnych w życiu codziennym.

MAGFORMERS to klocki z wbudowanymi silnymi magnesami neodymowymi, które zawsze się przyciągają. Wystarczy zbliżyć do siebie ściankami dwa klocki, a one natychmiast ze sobą się połączą. Za pomocą klocków wzorowanych na kształt figur geometrycznych można zbudować wspaniałe trójwymiarowe budowle. Ćwiczenia wzmacniają u naszych uczniów umiejętności manualne i konstrukcyjne.

Klocki magnetyczne zostały zakupione dzięki udziałowi Szkoły Podstawowej nr 16 w programie Laboratoria Przyszłości.