LIGA OSiR - PIŁKA RĘCZNA dz.

W dniu 10 stycznia odbyły się zawody w piłkę ręczną dziewcząt klas siódmych i młodszych.
Zgłosiło się pięć drużyn : SP 5, SP 11,  SP 12 ,SP 16 I i SP 16 II .Turniej rozegrano systemem „ każdy
z każdym”.
Poza wszelką konkurencją okazała się reprezentacja SP nr 5 / tegoroczny Mistrz Województwa Łódzkiego/.
Wyniki :
I m  SP 5 / część drużyny trenująca piłkę ręczną/
II m SP 12 / klasa sportowa/
III m SP 16 / klasa sportowa/
IV m SP 16 / klasy siódme i mł,/
V m SP 11
Ogromnie cieszy fakt, że  nasi uczniowie kochają piłkę ręczną, a tym samym pielęgnują tradycje szkoły, która w przeszłości była szkoła sportową o profilu piłki ręcznej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje drużyna prowadzona przez panią Sylwię Cygan, w której zagrały dziewczęta z klas zwykłych. Wprawdzie zajęły czwartą lokatę, ale na boisku niewiele ustępowały koleżankom na co dzień trenującym piłkę ręczną.
Skład drużyny:
Malicka Eliza VII c
Woszczyńska Julia VII b
Matuszczyk Amelia VII b
Tuchowska Oliwia VII b
Gal Joanna VII e
Cierlik Paulina VII a
Makowska Ala VI d
Jonczyk Amelia VI d
Wróblewska Nikola VI d
Ortel Maja VI d

„ W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka. Istotną rzeczą jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć rycerski bój”

Gratulujemy dziewczętom za wielka wolę walki, za ambicje, za … jak pisał Pierre de Coubertin
„rycerski bój”. Serdecznie gratulujemy również naszym piłkarkom z klasy sportowej.