Biblioteka w Szkole Podstawowej nr 16 oferuje swoim czytelnikom bogaty wybór książek, zbiorów specjalnych oraz innych dokumentów przydatnych uczniom, nauczycielom. Obecnie księgozbiór liczy ponad 11 tysięcy woluminów, na które składają się między innymi: lektury szkolne, słowniki, encyklopedie i leksykony, literatura naukowa i popularno-naukowa, literatura pedagogiczna, literatura dziecięca i młodzieżowa. Zbiory specjalne obejmują kasety wideo i płyty DVD z programami edukacyjnymi, edukacyjne programy multimedialne, płyty CD oraz kasety magnetofonowe z audycjami i piosenkami edukacyjnymi. Dokumenty szkolne są dostępne do wglądu dla zainteresowanych nauczycieli lub rodziców.

Katalogi biblioteczne umożliwiają szybkie zorientowanie się w tym, jakie zbiory gromadzi dana biblioteka oraz w rozmieszczeniu zbiorów w bibliotece. W naszej bibliotece znajdziecie kartkowy katalog alfabetyczny oraz należący do katalogu rzeczowego - katalog działowy i katalog systematyczny.
Z katalogu alfabetycznego korzystasz jeśli znasz autora książki, którą chcesz wypożyczyć. Z katalogów rzeczowych korzystasz jeśli znasz tematykę, dziedzinę wiedzy, z jakiej potrzebujesz wypożyczyć książkę, a nie znasz ani jej autora, ani tytułu. W tym przypadku wyszukujesz kartę katalogową w określonym dziale, w którym zebrane są opisy katalogowe książek z określonej dziedziny wiedzy.

NOWY WYKAZ LEKTUR znajduje się w załączniku.

nowa-lista-lektur-1515755631 (doc) 0.04mb, (pobrań: 110)
lektury-1441996242 (doc) 0.03mb, (pobrań: 75)
regulamin-szkolnego-centrum-in-1441995764 (doc) 0.02mb, (pobrań: 59)
regulamin-biblioteki-szkoly-po-1441995574 (doc) 0.03mb, (pobrań: 74)