Dziękujemy za pomoc misjom w Afryce!

23.11.2023r.
W dniach od 7 do 17 listopada w naszej szkole trwała misyjna akcja charytatywna „Uśmiech noworodka”. Zebraliśmy 172 artykuły, głównie tetrowe pieluszki i butelki ze smoczkami. Włączyliśmy się w ten sposób w akcję „Paczka dla niemowlaczka” organizowaną przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Naszym celem była pomoc afrykańskim dzieciom w ich pierwszych, trudnych dniach na świecie.
Gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!!!

Już kilkakrotnie braliśmy udział w przedsięwzięciach organizowanych przez powyższą fundację, aby pomóc mieszkańcom Afryki.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku zbieraliśmy szczoteczki oraz pasty do zębów. W tym roku zdecydowaliśmy się wspomóc najmniejszych i najbardziej bezbronnych czyli noworodki i niemowlęta. Nasze produkty zostały przeliczone, spakowane przez wolontariuszy oraz wysłane do Poznania, skąd następnie trafią do Afryki. Tam jako wyprawki otrzymają je w izbach porodowych prowadzonych przez polskie misjonarki afrykańskie mamy.

Wasza pomoc była nieoceniona!
Dzięki uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły udało nam się zebrać pokaźną paczkę ważącą blisko 14 kilogramów, w której zmieściły się 172 artykuły. Ofiarowaliście 97 tetrowych pieluszek oraz 48 butelek dla noworodków i niemowląt. Otrzymaliśmy także smoczki, chusteczki nawilżające, gryzaki i pieluszki typu pampersy. Jesteśmy wdzięczni wszystkim ofiarodawcom. Cieszymy się, że uczniom naszej szkoły bliski jest los mniejszych i słabszych, nawet, jeśli mieszkają daleko od Polski. Warto wspierać naszych misjonarzy!
Akcję na terenie szkoły zorganizowała jedna z pań katechetek, która bardzo gorąco dziękuje za okazane serce i pomoc.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczniom, którzy włączyli się w pomoc przy akcji!