„Spelling Champion” konkurs w SP10

15.03.2024r.
W dniu 15.03.2024 roku o godz. 13.45 w Szkole Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim ul. Próchnika 8/12 odbył się Międzyszkolny Konkurs Językowy „Spelling Champion”. Konkurs adresowany był do uczniów kl. IV szkół podstawowych w Piotrkowie Trybunalskim.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania językiem angielskim, motywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych, poszerzenie wiadomości z zakresu ortografii języka angielskiego, jak również aktywizowanie do lepszego opanowania języka angielskiego oraz zachęcanie do samodzielnej pracy nad rozwijaniem i doskonaleniem sprawności językowych. Konkurs składał się z dwóch etapów.

Etap I miał charakter pisemny, etap II – ustny. Oba etapy składały się z dwóch konkurencji. Etap I polegał na napisaniu dyktanda oraz zapisaniu wyrazów literowanych przez nauczyciela. Za każde poprawnie napisane słowo lub skrót uczestnik mógł uzyskać 1 punkt.
W etapie II pierwszym zadaniem uczestnika było przeliterowanie z pamięci za pomocą alfabetu angielskiego sześciu wyrazów - począwszy od czteroliterowych do dziewięcioliterowych.

Uczestnik miał zadanie przeliterować wyraz z każdej kategorii. Za każdy bezbłędnie przeliterowany wyraz uczestnik otrzymywał 1 punkt. Uczestnik mógł przeliterować wyraz tylko jeden raz. Drugim zadaniem uczestnika było odgadnięcie wyrazów literowanych przez nauczyciela.
Uczeń otrzymywał 1 punkt za każde odgadnięte słowo. Punkty z części ustnej i pisemnej były sumowane. Materiał językowy konkursu uwzględniał wymagania programowe klas I – IV.
Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze. W skład komisji konkursowej wchodzili nauczyciele języka angielskiego z SP10 oraz nauczyciele opiekunowie, którzy przybyli ze Szkół biorących udział w konkursie. Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie dwóch uczestników wyłonionych w wewnątrzszkolnych eliminacjach.

Naszą 16-tkę reprezentowali Bruno Socik z klasy IVb oraz Patryk Szafnicki z klasy IVc pod opieką p. Małgorzaty Leśniak.
Laureatem konkursu został Bruno Socik (96/98 pkt.) plasując się na II miejscu i otrzymując nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Patryk Szafnicki (89/98 pkt.) otrzymał dyplom uczestnictwa w konkursie.

Składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za piękne reprezentowanie naszej Szkoły!