Dnia 11 kwietnia 2018 roku w auli Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
18-04-2018

DZIEŃ PIDŻAMY

17 kwietnia 2018 roku w naszej szkole był obchodzony Dzień Pidżamy.
W dniu 16 kwietnia odbył się II Turniej w Mini Piłkę Ręczną Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 16, pana Roberta Bednarka.
9 kwietnia 2018 roku - Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego
Laureaci IV edycji Wojewódzkiego Konkursu ECDL zdobyli certyfikaty modułu S10.
W dniu 7 kwietnia 2018 roku odbyła się XII Edycja Konkursu Matematycznego "Mała Tęga Głowa".
21 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 16. im Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się z inicjatywy uczniów akcja wspierająca obchody XIX Światowego Dnia Poezji.
20 marca w świetlicy szkolnej odbyło się wyjątkowe spotkanie z twórczyniami ludowymi regionu opoczyńskiego.
W ramach pracy domowej z języka angielskiego uczniowie klas 3 własnoręcznie wykonali kartki wielkanocne.
W dniach 19 -23 marca 2018 roku nasza szkoła była współorganizatorem IV Wojewódzkiego Konkursu ECDL.