Wrzesień w szkole

30.09.2021r.

Wrzesień w szkole

Za nami wrzesień. Dzień 1 września wypadł środę i przywitał nas dosyć pochmurno, ale cieszymy się, że mogliśmy rozpocząć nowy rok szkolny 2021/2022 w murach naszej szkoły. Ze względu na trwającą nadal epidemię tylko pierwsze i czwarte klasy rozpoczęły go przywitane przez dyrekcję i wychowawców w sali gimnastycznej. Dla uczniów było to z pewnością duże przeżycie, gdyż dopiero poznawali swoich nauczycieli. Młodszym dzieciom towarzyszyli rodzice. Uczniowie z pozostałych klas rozpoczęli rok szkolny w klasopracowniach. Tego samego dnia chętni pierwszoklasiści uczestniczyli w „Bajkowej Pierwszej Klasie” zorganizowanej w amfiteatrze miejskim. Kilka dni później w niedzielę 5 września w bazylice mniejszej pw. św. Jakuba dzieci modliły się na Mszy Świętej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Ksiądz proboszcz poświęcił im tornistry i przybory szkolne, a następnie bawiły się na festynie.
Wrzesień minął nam w szkole szybko, a przecież nie brakowało nauki, ale również wycieczek, wyjść do kina, akcji charytatywnych i emocji związanych z zastanawianiem się, na kogo zagłosować w zbliżających się wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Miło było wrócić do szkoły i znów spotkać się z koleżankami i kolegami, usiąść w ławce, a nie przed monitorem komputera w domu.
Miesiąc zakończyliśmy radośnie, bo Dniem Chłopca, który świętowano w różnoraki sposób od upominków, po smakołyki i wyjścia do kina.