Dzielny patron

Konkurs
W środę 2 października chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym religijnym konkursie
z wiedzy o świętym Stanisławie Kostce
Dzielny patron.
W konkursie zmierzyli się czwartoklasiści, a ich zadaniem było wykazanie się wiadomościami na temat patrona Polski.
Swoich sił spróbowało 8 uczniów.

Święty Stanisław Kostka, choć żył pięćset lat temu, może być wzorem dla dzisiejszego nastolatka.
Lubił się uczyć i modlić, unikał niestosownych żartów i zabaw. Przezywano go, ale pozostał wierny swoim wartościom.
Poszedł za głosem Pana Boga i wstąpił do zakonu jezuitów, choć rodzice marzyli dla niego o innej przyszłości.
Czy wiecie, że odwiedziła go Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus?
Uczniowie zaznajamiając się z sylwetką świętego poznali te i inne niezwykłe zdarzenia.

Konkurs miał charakter pisemny, a uczestnicy musieli odpowiedzieć na otwarte i zamknięte pytania.
Z radością informujemy, że pierwsze miejsce zdobył Krystian, drugie Maja, a trzecie Igor.
Na zwycięzców czekały dyplomy oraz nagrody książkowe i słodycze. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Organizatorem konkursu była jedna z katechetek.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!