XIII Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej

„Ewangelia według św. Łukasza”

W roku szkolnym 2018/2019 odbył się XIII Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Ewangelia według św. Łukasza” zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej, skierowany do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Cele konkursu były następujące: pogłębienie wiary, poszerzenie umiejętności korzystania z Pisma Świętego, pogłębienie wiadomości o Ewangelii św. Łukasza, kształtowanie postaw uczniów Chrystusa, zachęcenie do lektury Biblii. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była Pani Izabella Cecotka
Konkurs składał się z trzech etapów i miał formę testu. Etap szkolny odbył się 30 listopada 2018r. Do etapu rejonowego, który odbył się 11 marca 2019 r. w Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim dla szkół rejonu piotrkowskiego oraz w Łodzi dla szkół rejonu łódzkiego wzięło udział 340 uczniów ze 120 szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Pająk, Grzegorz Pawlak oraz Anna Rogalska, wszyscy z klasy VI B. Do finału archidiecezjalnego, który odbył się 25 kwietnia 2019r. w Łodzi zakwalifikowało się 49 uczniów, a wśród nich uczennica naszej szkoły Anna Rogalska. Podczas uroczystej gali konkursowej dnia 13 czerwca 2019 r. odpowiedzialna za przebieg konkursu siostra Noemi Joanna Wieliczko oraz przewodniczący Wydziału Katechetycznego ksiądz Marcin Wojtasik przedstawili 17 uczestników finału, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Wśród nagrodzonych znalazła się Anna Rogalska  z klasy VI B, która zdobyła WYRÓŻNIENIE.

Serdecznie gratulujemy :)

dyplom (pdf) 0.60mb, (Pobrań: 195)