"Moje życie wiary w czasie pandemii"

21.06.2021r.

Wyróżnienia w konkursie

Z radością informujemy, że troje uczniów z naszej szkoły zdobyło wyróżnienia w Archidiecezjalnym konkursie Moje życie wiary w czasie pandemii. Szczęśliwymi posiadaczami dyplomów i nagród za zdobycie wyróżnień są uczniowie z klasy 2a: Wiktoria Biegała, Sławomir Biegała i Aleksandra Lerka. Organizatorem tego religijnego konkursu był Wydział Katechetyczny Łódzkiej Kurii Metropolitalnej, a celem zaprezentowanie życia religijnego w czasie pandemii, także ze wskazaniem udziału w liturgii wspólnoty Kościoła.

Za nami szczególny rok i długi czas zdalnej nauki. W tym wyjątkowym czasie pandemii organizatorzy konkursu pragnęli dowiedzieć się, w jaki sposób dzieci przeżywały swoją wiarę, gdy nie mogły swobodnie pójść do kościoła, a lekcję religii miały w dużej mierze w swoim pokoju przed monitorem komputera czy ekranem telefonu. Jakie wspomnienia wyniosły z tego czasu? W jaki sposób rozwijały swoją relację z Panem Bogiem? Jak wyglądała ich niedzielna modlitwa? Na te i inne pytania odpowiadały przygotowane prace. Nasi uczniowie wzięli udział w części plastycznej konkursu dla klas I-III. Doskonale wywiązali się ze swojego zadania wkładając dużo wysiłku i serca w swoje prace. Starannie przemyśleli temat oraz kompozycję rysunków.

Serdecznie gratulujemy im sukcesów!