ECSM

11 edycja kampanii
3, 2, 1… Zaczynamy!

1 października ruszyła kolejna, 11 edycja kampanii Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (ECSM), której głównym celem jest podnoszenie świadomości z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz promowanie bezpiecznych nawyków korzystania z internetu.
Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to kampania organizowana przez ENISA (European Union Agency for Cybersecurity) z inicjatywy Komisji Europejskiej, która trwa przez cały październik. W Polsce koordynatorem kampanii,
od początku jej funkcjonowania, jest Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy (NASK).

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Polskich Olimpijczyków również w tym roku bierze udział w kampanii ECMS.
Uczniowie projektują plakaty, które będą przedstawione w postaci wystawy na korytarzu szkolnym.

Podnoszenie świadomości i kompetencji w zakresie cyberbezpieczeństwa jest priorytetem w dzisiejszych czasach:)
Edukacja jest najlepszą profilaktyką!

NASK/
FACEBOOK/
TWITTER/

-> Zachęcam wszystkich uczniów SP 16 do udziału w kampanii <-
Koordynator kampanii w SP 16
Barbara Woźniakowska

W tym roku patronatu kampanii udzielili m.in.
Minister Cyfryzacji, MEiN, Komenda Główna Policji, Warszawski Instytut Bankowości, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń i inni.
Więcej informacji jest dostępnych
tutaj.