POMOGLIŚMY! DZIĘKUJEMY!

DSCF0914 (Copy)
W dniach od 20 listopada do 3 grudnia br. w naszej szkole trwała akcja charytatywna „Polacy kresowym rodakom. Zbiórka bożonarodzeniowa dla kombatantów i dzieci
z Kresów wschodnich”.

Z radością informujemy, że dzięki ofiarności uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły zebraliśmy 267 artykułów spożywczych o długim terminie ważności. Wśród  produktów znalazło się m.in.: 35 makaronów, 30 konserw, 29 różnych słodyczy, 24 czekolady, 24 kasze, 22 herbaty, 15 opakowań z ryżem, 10 budyniów, 9 kg cukru i inne. Artykuły zapakowaliśmy w 8 paczek oraz 1 torbę, a w piątek 7 grudnia  dostarczyliśmy do punktu zbiorczego. Następnie dary zostaną ofiarowane kombatantom, ich rodzinom oraz polskim, biednym, wielodzietnym rodzinom na Kresach. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję i darczyńcom! Dzięki Waszej pomocy, ktoś przeżyje radośniej Święta Bożego Narodzenia.
Przypomnijmy, że organizatorem zbiórki w Polsce jest Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej z siedzibą w Warszawie. Akcję wspiera Senat Rzeczypospolitej Polskiej oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Łodzi, obejmując to przedsięwzięcie honorowymi patronatami.