Rajd “PŁOMYK PAMIĘCI”

26.10.2019r.

26.10 2019 r., grupa “Tropiciele” z klasy 4a, pod opieką p. Magdaleny Dworak, po raz kolejny uczestniczyła w akcji “PŁOMYK PAMIĘCI” czyli JESIENNE SPRZĄTANIE GROBÓW. Impreza została zorganizowana przez PTTK w Piotrkowie Tryb. Rajd zakończył się poczęstunkiem, a na rajdowców czekały zapiekanki i gorąca herbata. Każdy uczestnik otrzymał upominek.

Uczniowie biorący udział w rajdzie porządkowali miejsca Pamięci Narodowej oraz groby żołnierzy nieznanych, znajdujące się na cmentarzu wojskowym oraz na Nowym Cmentarzu. Wysłuchali pogadanki o tematyce historycznej związanej z miejscami, które odwiedzali. Na koniec zapalili na grobach symboliczną lampkę.

Dzieci z klasy 4a pamiętały o swoich kolegach, którzy nie wzięli udziału w akcji. Na godzinie wychowawczej podzieliły się słodkościami, które dostały w nagrodę za udział w rajdzie. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili mogiły na  Cmentarzu Ewangelickim oraz najstarsze groby na Starym Cmentarzu.