Akademia Policyjna

ap
16. 10. 2015r. odbyły się X powiatowe eliminacje „Konkursu sprawności fizycznej  oraz wiedzy
o bezpieczeństwie” w ramach programu „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa  dzieci i młodzieży.
Nad prawidłowym przebiegiem czuwali policjanci z wydziału prewencji piotrkowskiej policji.
Do zawodów przystąpiło dwoje uczniów z naszej szkoły, którzy zostali wcześniej wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Byli to: uczennica klasy IIb Martyna Dymek i uczeń klasy IIc Igor Jakimiuk.
Konkurs składał się z części teoretycznej i sprawności fizycznej. W pierwszej części drugoklasiści rozwiązywali test, którego tematyka dotyczyła bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach (na drodze, w domu, w czasie zabawy). W drugim etapie zadaniem zawodników było jak najszybsze, bezbłędne pokonanie toru przeszkód.
Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12. Reprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce. Trzecią lokatę zajęła Szkoła Podstawowa nr 5.
Gratulujemy!!!