Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu Sztafetowym

pl
W dniu 29 października na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Belzackiej odbyły się Mistrzostwa Piotrkowa w Pływaniu Sztafetowym dziewcząt i chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Świech Zuzanna
  2. Patryarcha Milena
  3. Bartenbach Marianna
  4. Wójtowicz Maja
  5. Kacperska Karolina
  6. Skrzypczyk Julia
  7. Berlińska Magdalena
  8. Patera Oliwia
  9. rez. Sikorska Martyna
Chłopcy:
  1. Wójtowicz Jakub
  2. Wojnecki Oliwier
  3. Marchwiński Mateusz
  4. Tokarski Julian
  5. Kolończyk Marek
  6. Majewski Krystian
  7. Wroniszewski Bartosz
  8. Małagowski Aleksander
Nasze reprezentacje, zarówno dziewcząt i chłopców/ dotychczas bezkonkurencyjne/ uplasowały się na trzecich pozycjach
i z pokorą uznały wyższość pływaków z innych szkół : dziewczęta z SP 12 i SP 3, natomiast chłopcy z SP 12 i SP 13.
Jak przystało na uczniów szkoły imienia Polskich Olimpijczyków nasi pływacy wykazali się wspaniałą , ambitną postawą
i dzielnie walczyli do końca.  Pogratulowali zwycięskim reprezentacjom, bo nieobce jest im hasło olimpijskie, że:

„ W życiu ważny jest nie triumf lecz walka. Istotną rzeczą jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć rycerski bój”