CODEWEEK '2016 - PODSUMOWANIE

certyfikat_sp16
21 października w naszej szkole był kulminacyjnym dniem obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania.
Przypomnijmy, że to wielkie święto dla osób programujących i tych, którzy chcą się nauczyć programowania. Nasza szkoła zgłosiła własne wydarzenie pod nazwą: :W "Szesnatce" uczymy podstaw kodowania ... wszystkich chętnych". Tak też się stało w piątek, 21 października kiedy to najpierw uczennice klasy 4c i 4d pomagały swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas 3-cich w stawianiu pierwszych kroków w świecie programowania w języku SCRATCH. Następnie na zajęciach koła informatycznego działającego w ramach programu Mistrzowie Kodowania, nasi dwaj mistrzowie z klasy VI Piotr Litych i Kuba Morawski przedstawili wykład nt. programowania gier komputerowych co jest widoczne w galerii zdjęć. Mistrzowie Kodowania z naszej szkoły serdecznie dziekują pani Jolancie Dolecińskiej za przybycie i czynne uczestnictwo w zajęciach!
Nagrodą dla szkoły za czynny udział jest certyfikat - do obejrzenia po kliknięciu TUTAJ.