INFORMATYCZNY BÓBR

fotka
Trzech uczniów z klas 7-ych naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr.
Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
W listopadzie 2017 roku w kategorii Junior wzięło w nim udział 3 uczniów z naszej szkoły: Jakub Morawski, Piotr Litych i Patryk Bartnicki. Po ponad miesiącu oczekiwania przyszły wyniki:
Kuba Morawski zdobył 86,25 pkt, Piotr Litych 58,75 pkt, a Patryk Bartnicki 43,75 pkt.
W przypadku wyniku Kuby mogliśmy liczyć nawet na wyróżnienie ale ostatecznie trochę jeszcze zabrakło. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że wszyscy chłopcy byli najmłodszym rocznikiem w kategorii JUNIOR składamy im gratulacje i liczymy, że w następnych latach doświadczenie zaowocuje.