NASZA NIEPODLEGŁOŚĆ

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
20180423_132858
W 2018 roku obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Jest to doskonała okazja do przypomnienia ważnych wydarzeń z tego okresu i budowania świadomości historycznej całego społeczeństwa polskiego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Z okazji Roku Jubileuszowego związanego ze Świętem Niepodległości, Szkoła otrzymała pakiet edukacyjny zawierający materiały edukacyjne z okresu międzywojennego, m. in.: rozkładaną mapę  II RP, wzory przedwojennych gazet, które są szczególnie przydatne do tłumaczenia zjawisk i procesów historyczno - politycznych zachodzących w II RP, pierwsze banknoty II RP, listy.

Wszystkie te materiały zostały wykorzystane do stworzenia wielkoformatowej dekoracji upamiętniającej obchodzony Jubileusz. Łącznie z motywem graficznym przedstawiającym Józefa Piłsudskiego na Kasztance, hasłami nawiązującymi do tamtych wydarzeń, stanowią łączną całość i tworzą spójny obraz  - jasny i czytelny w swej wymowie dla wszystkich uczniów. Wyeksponowana na holu głównym Szkoły spełnia swoją rolę edukacyjną, informacyjną i wychowawczą, codziennie przywołując obraz wydarzeń minionego wieku.

Za wykonanie dekoracji odpowiedzialne były: Aleksandra Ciuba, Edyta Tuzikiewicz, Jolanta Dolecińska.
powrót