"TROPEM WILCZYM"

20180304_123210 (Copy)
4 marca 2018 roku był dniem obchodów pamięci bohaterów - "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".
Uczestnicy mieli do pokonania 1963 metry - symboliczny dystans nawiązujący do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku.

Celem obchodów było :
- Propagowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
- Krzewienie kultury fizycznej i rekreacji.
- Integracja społeczeństwa.
- Promocja miasta i regionu.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele NMP, następnie złożono kwiaty pod pomnikiem przy rondzie Żołnierzy Wyklętych poświęconym antykomunistycznemu podziemiu z lat 1944 – 56.
Nie przestraszyła ich mroźna aura, bieg ukończyli wszyscy z uśmiechem na ustach. Ogromnie cieszy fakt , że licznie przybyli również rodzice, którzy  obok swoich pociech pokonali dystans. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę oraz  medal.
W biegu wzięli udział uczniowie naszej szkoły pod opieką p.Elzbiety Skiby, p. Kamila Wasilewskiego i p. Sylwii Cygan.
Więcej informacji możesz przeczytać TUTAJ