TYDZIEŃ EDUKACJI INFORMATYCZNEJ

minecraft2017
Godziną Kodowania uczciliśmy Światowy Tydzień Edukacji Informatycznej.
Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie.

Mottem tegorocznego Tygodnia Kodowania jest: "Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (computer science). Jego autorem jest Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania.
Nasi uczniowie chętnie korzystali z aplikacji dostępnych na stronie internetowej https://hourofcode.com/pl/learn a kilku zdołało nawet zdobyć stosowne certyfikaty. Dominowały aplikacje z nieśmiertelnego MINECRAFTA. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

minecraft2017 (jpg) 0.03mb, (Pobrań: 108)