Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

40-o
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2019 w SP nr 16.
Uczniowie SP nr 16 uczestniczyli w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Zależało nam, żeby w każdym podejmowanym przez nas przedsięwzięciu podkreślić, że internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, gry oraz filmy w myśl zagadnienia  "Zagrożenia w internecie".

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
Patronat honorowy dla wydarzenia udzielili:
  • Ministerstwo Cyfryzacji,
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej,
  • Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich,
  • Urząd Komunikacji Elektronicznej,
  • Komenda Główna Policji.
Partnerami DBI 2019 są Facebook Polska, Google Polska, National Westminster Bank Oddział w Polsce, Teatr Palladium oraz Mulitmedia w szkole.
Dziękujemy wszystkim uczniom  za udział w projekcie "Dzień  Bezpiecznego Internetu".