KOMUNIKAT PREZYDENTA PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO

Komunikat Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego ws.sytuacji w oświacie.

Rozumiem determinację nauczycieli ponieważ od wielu lat oświata nie jest doinwestowana przez kolejne rządy.
Wiem, że dyrektorzy szkół podejmują wysiłki oraz dokładają wszelkich staranności, aby wywiązać się z ciążącego na nich obowiązku przeprowadzenia egzaminów.
W przypadku strajku, rodzice nie mogący zapewnić opieki nad swoimi pociechami, będą mogli pozostawić dziecko w jednej z naszych instytucji: Miejskim Ośrodku Kultury, Ośrodku Sportu i Rekreacji, Muzeum, Miejskiej Bibliotece Publicznej, świetlicy Bartek oraz jej oddziałach. Zobowiązałem dyrektorów tychże placówek do zorganizowania zajęć dla dzieci.
Z dużą niecierpliwością oraz zaniepokojeniem wsłuchujemy się w kolejne informacje dotyczące negocjacji pomiędzy stroną rządową a związkami zawodowymi ws. strajku w edukacji. Jak dotąd rozmowy nie przyniosły zażegnania sytuacji strajkowej.

Krzysztof Chojniak

Liczę na rozwiązanie zaistniałej sytuacji z myslą o doboru polskiej edukacji.

OPIEKĘ DLA DZIECI ZAPEWNIĄ NASTĘPUJĄCE PLACÓWKI

Ośrodek Sportu i Rekreacji
  • Hala "Relaks" (al. 3 Maja 6b) - 200 dzieci w wieku szkolnym
  • Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne (ul. Belzacka 108/110) - 50 dzieci w wieku przedszkolnym