Robotyka

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Robotyka dla Ciebie - Uczymy dzieci programować
Warsztaty pod hasłem Robotyka dla Ciebie pozwoliły naszym uczniom zrozumieć podstawy programowania, dowiedzieć się, jak umiejętnie wykorzystać przedmioty ścisłe w praktyce, a także poznać możliwości, jakie dają nowoczesne technologie. Zajęcia pomogły uczniom rozwinąć nie tylko kompetencje cyfrowe, ale również psychospołeczne, tj. umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, pracy w grupie, komunikatywności, kreatywności i myślenia twórczego. Na zajęciach panowała wyjątkowa atmosfera, a Nasi uczniowie cieszyli się ciekawymi nowinkami ze świata technologii. Testowaliśmy Robobuilder, Edison oraz Makeblock.

Dodatkowy program edukacyjny Uczymy Dzieci Programować, to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Doskonale uzupełniła wiedzę uczniów. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym uczniom na każdym etapie ich życia. Testowaliśmy robot Ozobot. Mały i bardzo inteligentny – zwinny, prosty, intuicyjny. Zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii Best Robot na międzynarodowych targach w USA: Consumer Electronics Show w 2015 r. oraz International Toy Fair w 2014 r.

Programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając je do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści :)
powrót