ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY

swietoszkoly
8 marca 2019 roku nasza szkoła świętowała Polskich Olimpijczyków - Patrona Szkoły Podstawowej nr 16
O godzinie 10.00 Dyrekcja, Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele razem z Pocztem Sztandarowym naszej szkoły uczestniczyli we mszy świętej w Kościele Farnym. Kazanie przybliżyło postać św. Pawła oraz zachęcało do znalezienia jakiegoś szczytnego celu. „Patron to osoba, która ma jakiś cel. Patron szkoły to ktoś, kogo mamy naśladować; ktoś, kto pokazuje, że nie można być człowiekiem przeciętnym” – usłyszeliśmy w homilii.

W tym dniu uczniowie klas I - III mieli zorganizowane przez wychowawców konkursy plastyczne związane z "Dniem Olimpijczyka".
Klasy IV rywalizowali w grze "Dwa ognie usportowione" (klasa: 4a, 4b, 4c, 4d, 4e) pod nadzorem p. Anny Wasilewskiej, p. Mariusza Śpiewaka oraz wychowawców klas czwartych.
Klasy V przeprowadziły konkurs plastyczny o tematyce sportowej. Nad przebiegiem konkursu czuwali wychowawcy.
Klasy VI obejrzeły film poglądowy.
Klasy VII i VIII rozegrały turniej "Trójek siatkarskich" (wystartowały reprezentacje klas: 7a - dziewczęta i chłopcy, 7b - chłopcy, 7c - drużyna mieszana, 7d - dziewczęta, 8a - chłopcy, 8b - dziewczeta i chłopcy).
Sędzią głównym był p. Dmytro Zinchuk we wspólpracy z p. Sylwią Cygan i wychowawcami.
W rywalizacji sportowej nie było ważne zwycięstwo. Najważniejsza była zdrowa, sportowa rywalizacja, stosowanie zasady "fair-play" i radość z przeżywania zwycięstwa oraz poszanowanie przeciwnika.