XIV Piotrkowski Maraton Matematyczny

8 czerwca 2019r.

Uczniowie naszej szkoły drużynowo wywalczyli PUCHAR PREZYDENTA PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO !

W I LO im. Bolesława Chrobrego odbył się finał XIV Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce zdobywając Puchar Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego.

Skład naszej drużyny:
Piotr Litych VIIIA
Barbara Wójcik VIIIE
Mateusz Kuźnar VIIIC
Jakub Morawski VIIIB
Aleksander Supady VIIIB
Wiktor Grzywacz VIIIA
Adam Nagórski VII

Indywidualnie tez uczniowie odnieśli sukces. Wśród laureatów znalazło się aż trzech uczniów naszej szkoły : Piotr Litych i Barbara Wójcik, którzy zajęli jednakowe II miejsce, Mateusz Kuźnar VII miejsce.
Wśród wyróżnionych znalazło się również troje uczniów naszej szkoły: Jakub Morawski, Wiktor Grzywacz, Aleksander Supady.

Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych, wyszukanie i promowanie jednostek o nieprzeciętnych zdolnościach matematycznych, rozwijanie aktywności poznawczej młodzieży poprzez kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy.

Gratulujemy sukcesu!