XII EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY

30.03.2020r.

XII EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY
„KULTURY STAROŻYTNE – KOLEBKĄ ZJEDNOCZONEJ EUROPY”

10 marca 2020r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy, łączącym wiadomości z dziedziny historii sztuki i cywilizacji kultur starożytnych, historii starożytnej i mitologii. Organizatorem Konkursu – pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty – jest Centrum Zajęć Pozalekcyjnych w Łodzi..
Do tegorocznej edycji Konkursu, z naszej Szkoły przystąpiło aż 28 uczniów, reprezentantów klas V-VII.

W II etapie, który odbywał się w siedzibie Organizatora, zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, w którym odpowiadali na pytania zamknięte, udzielali własnych odpowiedzi w ramach pytań otwartych, a także musieli rozpoznać 10 zabytków sztuki starożytnej, podać ich nazwę i określić z której kultury się wywodzą. Uczestnicy musieli uzyskać 70% ogólnej liczby punktów, aby zakwalifikować się do III – finałowego etapu. (Maksymalna liczba punktów – 40, aby zakwalifikować się dalej uczeń musiał uzyskać 28 punktów).
Z dumą pragnę poinformować, że przygotowanie dzieci było doskonałe, a wiedza i umiejętności, które zdobyli podczas pracy nad materiałami konkursowymi, zaowocowały świetnym wynikiem.
Aż 23 spośród 28 uczestników zakwalifikowało się do finału Konkursu!

Oto lista Finalistów:
  21. Zuzanna Orłowska kl. Ve – 29 pkt
  22. Weronika Malinowska kl. VIe – 29 pkt
  23. Jakub Strzelczyk kl. VId – 28 pkt
Uczniów do konkursu przygotowywała p. Aleksandra Ciuba.

W związku z obecna sytuacją, Organizator wstrzymał się z zamieszczeniem szczegółów dotyczących III etapu (który miał odbyć się w połowie maja).
Informacje będą zamieszczane na stronie Organizatora: domkultury.com.pl (zakładka KONKURSY).