Akcja charytatywna - podsumowanie

19.02.2020r.

Dziękujemy za udział w akcji charytatywnej!

W naszej szkole w dniach od 11 do 18 lutego trwała akcja charytatywna „Biją nasze serduszka dla z Afryki maluszka”!!! Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wzięli w niej udział lub w jakikolwiek sposób włączyli się w to dzieło.

Akcja zachęcała do pomocy misjom w Afryce i w tym celu przyniesienia zużytych baterii. Mimo dość krótkiego czasu trwania akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a specjalnie przygotowane pudełka na zużyte baterie szybko zostały wypełnione aż po brzegi. Przypomnijmy, że pojemniki znajdowały się koło świetlicy.

Z radością informujemy, że udało nam się zebrać aż 57,4 kg zużytych baterii. A wszystko dzięki Wam! To duży sukces tym bardziej, że oprócz tego nasza szkoła ofiarowała także zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

W środę 19 lutego przekazaliśmy zebrane baterie oraz elektro śmieci do Bazyliki Mniejszej pw. św. Jakuba, skąd zostaną zabrane i trafią do Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „PRO MISSIO”.

Pieniądze uzyskane ze skupu zostaną przekazane na kupno nowoczesnych inkubatorów dla Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki. Siostry przebywają w rejonach, gdzie często występują śmiertelne choroby, a wiele kobiet w okresie ciąży umiera. Misjonarki szczególną opieką otoczyły nowo narodzone maluszki i pracują w szpitalu położniczo – ginekologicznym. Niestety umieralność dzieci w dalszym ciągu jest tam wysoka. Dzieje się tak właśnie ze względu na braki w odpowiednim sprzęcie medycznym, a koszt jednego inkubatora to 8300 euro. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni tym, którzy nie pozostali obojętni na naszą zachętę i okazali wsparcie! Dziękujemy za każdą wrzuconą baterię, za mówienie o naszej akcji innym i wszelką pomoc okazaną przez pracowników naszej szkoły!

- katecheci