Narodowe Święto Niepodległości - Akademia

08.11.2019r.
Dzień 11 listopada to niewątpliwie ważna data dla każdego Polaka. Bardzo uroczyście Święto Odzyskania Niepodległości obchodzili uczniowie SP nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim.

W piątek, tj.08.11.2019r., odbyła się akademia upamiętniająca to ważne wydarzenie. Grą aktorską i zdolnościami recytatorskimi wykazali się uczniowie z klasy 7c, 7a oraz 7b, którzy zostali przygotowani pod kierunkiem p.Justyny Gajewskiej oraz p.Jolanty Dolecińskiej.

Piękne emocje i charakter przedstawienia podkreślała muzyka i śpiew chóru pod kierunkiem p.Magdaleny Dworak. Uczniowie odśpiewali m.in. hymn, Rotę, utwór "Cisza", "Pierwsza brygada", a na koniec utwór "Nadzieja". Z kolei za scenografię odpowiedzialna była p.Aleksandra Ciuba.

Zarówno scenografia, muzyka, jak i odpowiednie stroje, a przede wszystkim gra aktorów bardzo dobrze oddały podniosły charakter tego wydarzenia. Mieliśmy okazję jeszcze raz przypomnieć sobie jak wielu Polaków poświęciło swoje życie dla wolnej Polski.