“SZESNASTKA” w 28 FINALE WOŚP

Wiatr w Żagle!

Za nami 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale dla naszej szkoły był to pierwszy finał, w którym oficjalnie wzięliśmy udział.
Do puszki z numerem 1 zbieraliśmy pieniądze tuż przed finałem, tj. w czwartek i piątek.  Wszyscy chętni, od klasy 1 do 8 oraz nauczyciele i pracownicy szkoły, wrzucali pieniądze, ponieważ wiedzieli,  że warto pomagać.

Dzięki wielkiemu sercu, które bije w “szesnastce” zebraliśmy w sumie: 899,92 zł.

12.01.2020r. nasi wolontariusze kontynuowali zbiórkę pieniędzy. Byliśmy obecni wszędzie: zarówno na ulicach Piotrkowa jak i w samym sztabie.  Ludzie, których młodzież spotykała na swojej drodze, okazywali wiele życzliwości i wsparcia. Do puszek często trafiały banknoty 10, 20 i 50 zł, ale i również 100 zł. Każdy dawał ile mógł. Byli również tacy, którzy przynosili zaoszczędzone pieniądze w woreczkach. Środki zbierali przez dłuższy okres czasu, aby w tym dniu dołożyć swoją “cegiełkę “ do “czegoś ważnego”. Nie brakowało miłych gestów w postaci....słodkiej czekolady, którą  jedna pani przyniosła zmarzniętym wolontariuszkom. Dzięki temu dziewczyny dostały mocny zastrzyk energii, którą dzieliły się z każdą napotkaną osobą.

Wolontariusze mieli także okazję spotkać rodziny, których dzieci korzystały ze sprzętu zakupionego przez WOŚP. Rodzice nie kryli wzruszenia, kiedy  opowiadali o tym, że dzięki “sprzętowi z serduszkiem” ich dzieci żyją.

Spotkaliśmy również cudownych ludzi, którzy na aukcji WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim wylicytowali tort ze słodkim emblematem “28 Finału WOŚP”. Co więcej, ten tort właśnie wieźli do Domu Dziecka. Chcieli w ten sposób podzielić się sercem z innymi. Przy okazji POZDRAWIAMY PAŃSTWA z ul.WIŚLANEJ.

To wielkie zaangażowanie naszych uczniów zaowocowało zebraniem pięknej sumy w wysokości : 11239,92 zł .

Wolontariusze, jak i ludzie którzy wspierają WOŚP wiedzą, że akcja ta  służy nam wszystkim, a w tym roku grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Do tej pory udało się zakupić wiele bardzo dobrego sprzętu medycznego do wszystkich szpitali w całej Polsce. Szacuje się, że co piąty sprzęt znajdujący się w szpitalu został zakupiony przez Orkiestrę, czyli... przez nas!!! Jak mówią w reklamie: Brawo Ja, Brawo Ty!!! I to jest najlepsze potwierdzenie, że to co robimy wspólnie ma sens.
Wszystkim kwestującym i tym, którzy zapełniali puszki WOŚP serdecznie dziękujemy i …. SIE MA za rok!!!

OPIEKUN SZTABU W SP 16
Pani Magdalena Dworak

WOLONTARIUSZE WOŚP 2020 z SP 16 w Piotrkowie Tryb.
1.    Filip Woźniak 5a
2.    Emilia Dworak 5a