Warsztaty z Makey Makey

19.02.2020r.
Makey Makey zostało stworzone z myślą o projektowaniu interaktywnym. Kto nie chciałby móc zagrać na pianinie za pomocą owoców lub przejść całe Super Mario Bros przy użyciu ciastoliny? I chociaż może brzmieć to zupełnie nierealnie, to jednak jest to możliwe:)

Makey Makey przetestowano na warsztatach w San Francisco Exploratorium, gdzie uczestnicy  stworzyli  grę o nazwie „Drum Pants”. To prosty zestaw i dla początkujących i dla ekspertów.

Programowanie, które na co dzień kojarzy się niektórym z trudnym zajęciem, wcale nie musi takie być. Przy użyciu odpowiedniego sprzętu, jesteśmy w stanie przekształcić najbardziej niepozorne przedmioty i nadać im zupełnie nowe, niespodziewane zastosowanie. Połączyć rzeczy codziennego użytku  z programem komputerowym. Zamienić przedmioty codziennego użytku w touchpady i połączyć je z Internetem.

Oprócz wiedzy informatycznej, podczas zajęć warsztatowych, uczniowie utrwalili też wiadomości z fizyki.
Zajęcia cieszyły się bardzo dużym uznaniem i zainteresowaniem wśród uczniów SP nr 16.
Innowacyjne zajęcia są oparte na zagranicznych stronach internetowych oraz realizują miniprojekty edukacyjne.