Wieczór wróżb andrzejkowych

28.11.2019r.

28 listopada Samorząd Uczniowski, pod opieką p.Renaty Karolińskiej i p.Ewy Wiechy, zorganizował dla klas 4 “Wieczór wróżb andrzejkowych”.  Całą imprezę poprowadzili uczniowie klasy 8c - Zofia Omernik i Julian Tokarski.

Uczniowie zapoznali się z historią i zwyczajami “Andrzejek”, a następnie sami wzięli udział w tradycyjnych wróżbach. Było lanie woskiem, ustawianie butów, magiczne kubeczki, wróżba z kostek do gry, andrzejkowe serce i wiele innych.

Wróżbom towarzyszyło wiele emocji i oczywiście śmiechu. Wszyscy przecież wiemy, że do takich zabaw podchodzimy z przymrużeniem oka, ale uczestnicy z wypiekami na twarzach czekali na ... imię ukochanego lub kim będzie ich wybranek.

Podsumowanie wieczoru planowane jest za rok o tej samej porze. Wszyscy  są ciekawi, które wróżby się spełnią.