Wystawa „Maryja, piękna Pani!”

08.12.2020r.

Wystawa „Maryja, piękna Pani!”

Z okazji przypadającego 8 grudnia Święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny prezentujemy wystawę zatytułowaną „Maryja, piękna Pani!”. Przedstawia ona wybrane prace uczniów klas drugich czyli: 2a, 2b i 2c. Właśnie w taki sposób dzieci wyobrażają sobie Matkę Bożą. Zapewne jesteśmy ciekawi, jak naprawdę wygląda, ile ma wzrostu oraz czy posiada niebieskie oczy. Również uczniowie musieli sobie poradzić z tymi trudnościami, stąd różnice w wizerunkach, ale to nie jest najważniejsze. Oczywiście prezentujemy tylko małą część wszystkich rysunków, ale wiele z nich łączy to, że Maryja spogląda z dziecięcych portretów uśmiechnięta i pełna spokoju. Ze względu na zdalne nauczanie wystawę można oglądać tylko w świecie wirtualnym.