DBI 2022 - Działajmy Razem!

08.02.2022r.
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w dniu 8.02.2022r., mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

​Źródło: saferinternet.pl

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility − CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 z klas 4- 8, podczas lekcji informatyki wykonali w sumie ponad.300 prac graficznych. Przy tworzeniu swoich grafik korzystali z programów o różnym stopniu zaawansowania.
Wszystkie prace wykonane przez uczniów naszej szkoły wymagały dużego nakładu pracy, cierpliwości oraz inwencji twórczej.
Przedstawiamy galerię prac graficznych, jedynie w części ze względu na ich bardzo dużą ilość.

Bardzo dziękuję Wszystkim Uczniom oraz Uczennicom
za udział w corocznej inicjatywie DBI - Dzialajmy Razem.

Koordynator projektu:
Barbara Woźniakowska