Pomagamy

31.01.2022r.

W dniu 9.01.2022 r w godzinach południowych miał miejsce pożar, w wyniku którego rodzice uczennicy naszej szkoły stracili znaczną część gospodarstwa rolnego – wielopokoleniowego dorobku, które stanowi źródło utrzymania całej rodziny. W akcji ratowniczej brało udział sześć jednostek straży pożarnej. Niestety pożar był tak intensywny, że ogień pochłonął część gospodarczą - liczne maszyny, urządzenia i elektronarzędzia niezbędne do rozpoczęcia wiosennych prac w rolnictwie, a co za tym idzie zarobkowania i spłaty zobowiązań finansowych. Poniesione straty są bardzo dotkliwe; bez pomocy ludzi dobrej woli rodzina nie da rady podnieść się z kryzysu.

Zbiórka w poszczególnych klasach na terenie SP16 prowadzona będzie do końca marca. Skarbonka dostępna będzie również w gabinecie pedagoga szkolnego (pokój nr 5).
Liczy się każda, nawet najmniejsza, kwota darowizny.

W imieniu pogorzelców dziękujemy za wsparcie.