Wyniki konkursu "Jak kochał i pracował Święty Józef?"

21.12.2021r.

Uczniowie klas drugich wzięli udział w szkolnym religijnym konkursie plastycznym Jak kochał i pracował Święty Józef?
Rok temu 8 grudnia 2020 roku papież Franciszek ogłosił Rok Świętego Józefa. Ojciec Święty zachęcał, by spojrzeć na opiekuna Pana Jezusa jak na czułego, posłusznego, odważnego i gościnnego ojca, pracowitego robotnika, który cały czas żyje skromnie w cieniu. A jak świętego Jozefa widzą uczniowie klas: 2a, 2b i 2c? Odpowiedź na to pytanie dają prace plastyczne wykonane w ramach szkolnego religijnego konkursu plastycznego Jak kochał i pracował Święty Józef? Jego celem było upamiętnienie Roku Świętego Jozefa i przybliżenie sylwetki męża Maryi. Konkurs odbył się 7 grudnia 2021 roku. Zadaniem dzieci było zilustrowanie na kartonie formatu A4, z pomocą kredek, wybranej przez siebie sceny z życia świętego Jozefa. Uczniowie chętnie przedstawiali podróż do Betlejem, a także ucieczkę do Egiptu. Wśród innych wydarzeń znalazły się: praca jako cieśla, narodzenie Pana Jezusa, anioł ostrzegający we śnie.

A oto zwycięzcy konkursu:
  • I miejsce – Alicja Sowińska z klasy 2b
  • II miejsce – Wojciech Cecotka z klasy 2b
  • III miejsce – Wiktoria Słodkowicz z klasy 2c
  • Wyróżnienie – Antonina Czaplikowska z klasy 2b
  • Wyróżnienie – Alicja Grab z klasy 2a

Na zwycięzców czekały upominki.
Serdecznie gratulujemy!