Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Działajmy Razem!
Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.
Udział w międzynarodowym święcie bezpiecznego internetu może wziąć każdy. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu "Digital Europe". Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Pomysłów na lokalne obchody DBI jest wiele. W Naszej Szkole uczniowie uczestniczą  m.in. w lekcjach na żywo, grach i zabawach edukacyjnych, quizach, konkursach, happeningach, a także wykonują plakaty, komiksy i kolaże.

Zapraszamy do udziału w konferencji DBI 2023 godz.11:00 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2023 - YouTube
Materiały edukacyjne SaferInternet