„Mój własny, piękny różaniec”
W poniedziałek 31 października br. rozstrzygnięto parafialny konkurs „Mój własny, piękny różaniec”. Licznie wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. Konkurs zorganizowała Parafia św. Jakuba i wzięło w nim udział około osiemdziesiąt osób, w tym liczna grupa z naszej szkoły.
Polegał na własnoręcznym wykonaniu różańca z różnorodnych materiałów i sprawił uczniom dużo radości. Prace można było samodzielnie zanieść
do kościoła lub przekazać katechetom. Jak zawsze nasze dzieci nie zawiodły, a przygotowane różańce zachwycały nie tylko kolorami, ale także pomysłowymi materiałami, z których je wykonano. Obok kasztanów, jarzębiny, żołędzi, malowanych orzechów włoskich pojawiły się koraliki, suszone rośliny i inne. Prace były starannie oraz poprawnie zrobione i wręcz zachęcały do różańcowej modlitwy. Konkurs trwał w dniach od 16 do 25 października br., a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Prace dzieci można podziwiać na wystawie w bazylice mniejszej pw. św. Jakuba. Natomiast na zdjęciach zobaczymy niektórych uczestników z naszej szkoły.