Konkurs wiedzy o wybranych krajach anglojęzycznych

20.06.2023r.
Dnia 19 maja 2023 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o wybranych krajach anglojęzycznych zorganizowany i przeprowadzony przez
p. Małgorzatę Leśniak oraz p. Joannę Miazek. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas: VIIa, VIIb oraz VIIc. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań testowych sprawdzających wiedzę o Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii, Irlandii Północnej, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Nowej Zelandii. Na wykonanie zadania dzieci miały 45 min. Prowadzenie objął Tymoteusz Imiela, uczeń klasy VIIa uzyskując 78 na 95 możliwych do zdobycia punktów. Za Tymkiem uplasowali się: Pola Ślęzak z klasy VIIc (63 punkty) oraz Maksymilian Jędrzejewski z klasy VIIa (62 punkty). Wyróżnienie otrzymał reprezentant klasy VIIa Bartosz Cichecki, który zdobył 61 punktów.
Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy, a rywalizacja okazała się bardzo wyrównana.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje! :)