Ślubowanie uczniów klas pierwszych

14.10.2022r.

„Naukę czas zacząć…
Szkoła cichutko drzwi uchyliła,
dzieci do siebie zaprosiła.”

Dnia 14 października 2022 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i wychowawców.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, którzy skierowali do pierwszoklasistów i wszystkich zgromadzonych kilka ważnych myśli o znaczeniu edukacji w życiu człowieka.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły – Pan Robert Bednarek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.