Światowy Dzień Grafika

27.04.2023r.
Światowy Dzień Grafika, ang. World Graphics Day - coroczne święto obchodzone 27 kwietnia. Jest to święto zawodu grafika i grafika komputerowego, oraz rysunku graficznego (m.in. grafiki użytkowej, wizerunku firmy), oraz komunikacji wizualnej, (dotyczących środków masowego przekazu i komunikacji społecznej).
Obchody święta mają na celu uznanie pracy grafika, projektowania komunikacji i informacji oraz uświadomienie ich roli w świecie.

Projektanci mają nadzieję, że internet może przyczynić się do lepszego porozumienia między ludźmi i przyczynić się do budowania mostów, gdzie istnieją nierówności i podziały. W tym dniu, na lekcji informatyki, Uczniowie Naszej Szkoły wykonali prace graficzne na temat Piotrkowa Trybunalskiego oraz województwa łódzkiego w wybranych programach graficznych.