Szkolny konkurs wiedzy o sporcie w języku angielskim

20.06.2023r.
Dnia 12 maja 2023 r. odbył się w naszej szkole anglojęzyczny konkurs wiedzy o sporcie zorganizowany i przeprowadzony przez p. Małgorzatę Leśniak oraz p.Joannę Miazek. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas: VIa, VIb, VIc oraz VId. Zadaniem uczestników było rozwiązanie jedenastu zadań testowych sprawdzających znajomość słownictwa dotyczącego sportu. Na wykonanie zadania dzieci miały 45 min. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością słownictwa zawartego w obowiązujących w naszej szkole podręcznikach z zakresu klas I-VI, ale również opanować słówka, które nie zostały objęte programem nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej. Wykaz tych ostatnich uczniowie otrzymali na tydzień przed konkursem. Prowadzenie objęła Aleksandra Budzisz, uczennica klasy VId uzyskując 67 na 75 możliwych do zdobycia punktów.
Za Olą uplasowały się: Koralia Sokołowska z klasy VIc (64 punkty) oraz Julia Chałubek z klasy VIb (63 punkty).
Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością słownictwa. O tym, jak bardzo wyrównany poziom wiedzy zaprezentowali uczestnicy, świadczyć może fakt, iż jedynie jeden punkt dzielił zwycięzczynie z drugiego i trzeciego miejsca podium.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a zwyciężczyniom składamy serdeczne gratulacje! :)