Wystawa szopek

15.12.2022r.
Od środy 14 grudnia do piątku 16 grudnia br. w naszej szkole można podziwiać wystawę szopek zatytułowaną „W żłobie leży”.
Prace to efekt religijnego konkursu plastycznego „Narodziło się Dziecię” zorganizowanego przez nasze dwie katechetki.
Wystawę przygotowała jedna z nich.

Cieszy oczy nie tylko kolorami, ale również pomysłowością wykonanych szopek. Wprowadziła naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły
w świąteczny klimat i pozwoliła przenieść się na chwilę do Betlejem. Pod rozgwieżdżonym niebem u stóp zielonych i zaśnieżonych pagórków stanęło ponad dwadzieścia szopek. Niemal każda z nich była w innym klimacie.

Postaci wykonano między innymi z papieru, plasteliny, masy solnej, drewna, włóczki. Same zaś konstrukcje szopek zostały stworzone choćby z drewna, pudełek, słoików, ozdobione choćby siankiem, sztucznym śniegiem, trawami.
Nie zabrakło dbałości o szczegóły. Prócz Świętej Rodziny w szopkach pojawiali się pastuszkowie, trzej królowie i przeróżne zwierzęta.
Każdy uczeń wykazał się dużą pomysłowością i wyobraźnią, a w przygotowanie prac włożono wielu trudu. Większość wykonali uczniowie klas młodszych. Każda szopka była piękna i zachęcała do zatrzymania się.

Wystawa już od pierwszego dnia cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie przyglądali się pracom, a nawet wręcz zaglądali do wnętrza szopek. Z przyjemnością dzielili się między sobą wrażeniami, która jest najładniejsza.

Wystawę można podziwiać na głównym korytarzu na parterze.