„Z nożyczkami✂️ w Krainie Matematyki”

21.05.2024r
We wtorek 21 maja w Szkole Podstawowej Nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim w klasie 7 odbyły się zajęcia pt. „Z nożyczkami w Krainie Matematyki”,
które przygotowała i przeprowadziła konsultantka metodyczna z CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim, pani Anna Maliszewska.
Podczas zajęć prowadząca pokazała nauczycielom, jak kształcić  pojęcia matematyczne dotyczące np. figur płaskich  w połączeniu z sytuacjami praktycznymi i codziennymi, a także jak połączyć to kształcenie z rozwijaniem zdolności manualnych  uczniów przy użyciu nożyczek✂️.
Uczniowie w czasie tych zajęć mieli możliwość  przypomnienia sobie takich pojęć jak: kwadrat, prostokąt,  okrąg, koło, trójkąt, trapez.
Następnie rysowali i wycinali te figury  z kolorowego papieru oraz dzielili je na równe części - dwie, trzy i cztery. Rozwiązywali także zagadki i łamigłówki matematyczne. Podsumowaniem zajęć było  narysowanie na kolorowym papierze jak największego serduszka,  wycięcie go i udekorowane wnętrza, czy to ułożonym przez siebie wierszykiem, czy też  pięknym rysunkiem, a następnie obdarowanie tak przygotowanym prezentem swojej mamy w Dzień Matki, który przypada już w niedzielę. Uczniowie podczas tych zajęć wykazali się pomysłowością, kreatywnością, szybkością podejmowania decyzji i  rozwiązywania w sposób twórczy problemów i zadań. Spotkanie wpłynęło też na  jeszcze lepsze poznanie się  i integrację klasy.