KONKURS KLAS SIÓDMYCH

21.05.2024r.
Dnia 21 maja 2024 r. (wtorek) odbył sie Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojezycznych zorganizowany przez p. Dominikę Lesiakowską
oraz p. Małgorzatę Leśniak. Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas: VIIa, VIIb oraz VIIc. Zadaniem uczestników było rozwiązanie siedmiu zadań sprawdzających wiedzę o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Pólnocnej, Irlandii, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Kanadzie, Australii oraz Nowej Zelandii. Konkurs był jednoetapowy i miał formę testu, na rozwiązanie którego siodmoklasisci mieli 45 minut. Pytania dotyczyły historii, geografii, kultury, polityki i obyczajów wyżej wymienionych państw. Prowadzenie objęła Julia Mędasik, uczennica klasy VIId. Na drugim miejscu uplasował sie Piotr Banaszczyk z klasy VIIb oraz na trzecim miejscu Filip Kołek z klasy VIId. Uczniowie wykazali sie bardzo wysokim poziomem wiedzy. Wszystkim uczestnikom składamy podziękowania za wzięcie udziału w konkursie, a zwyciezcy otrzymają dyplomy oraz nagrody.