Konkurs wiedzy

23.05.2024r.
Dnia 23 maja 2024 r. (czwartek) odbył się w naszej szkole anglojęzyczny konkurs wiedzy o sporcie zorganizowany przez p. Małgorzatę Leśniak oraz p. Dominikę Lesiakowską. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas: VIa, VIb oraz VIc. Zadaniem uczestników było rozwiązanie dwunastu zadań testowych sprawdzających znajomość słownictwa z zakresu różnych dyscyplin sportowych. Na wykonanie zadania dzieci miały 45 min. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością słownictwa zawartego w obowiązujących w naszej szkole podręcznikach z zakresu klas I-VI, ale również opanować słówka, które nie zostały objęte programem nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej. Wykaz tych ostatnich uczniowie otrzymali kilka tygodni przed konkursem. Prowadzenie objął Filip Neuhoff, uczeń klasy VIa uzyskując 76 na 83 możliwych do zdobycia punktów. Za Filipem uplasowała się Matylda Jonczyk z klasy VIc (75 punktów) oraz Nikola Podogrocka z klasy VIa (71 punktów). Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością słownictwa. O tym, jak bardzo wyrównany poziom wiedzy zaprezentowali uczestnicy, świadczyć może fakt, iż jedynie jeden punkt dzielił zwycięzców z pierwszego i drugiego miejsca podium. Wszystkim uczestnikom złożono podziękowania za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Serdeczne gratulacje!