LEKCJA OTWARTA

24.05.2024r
W świetlicy szkolnej w dniu 24.05.2024 r. p. Katarzyna Kaźmierczak przeprowadziła lekcję otwartą z wykorzystaniem technik audiowizualnych i multimedialnych pt. "ODKRYWAMY KOSMOS". Prowadząca zajęcia przedstawiła prezentacje multimedialne pt. "Kosmos - podstawowe definicje, które warto znać" oraz "Planety i ciekawostki o Układzie Słonecznym". Dzieci bardzo chętnie brały udział w grach on - line: połącz obrazki w całość, dopasuj cienie, wykreślanki i memory. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. "Wyprawa w Kosmos". Poznali przepis na "Kosmos w słoiku" - wlewamy olej do słoika, dodajemy farbę, brokat i mieszamy. Obejrzeli rakietę wykonaną długopisem 3D i trójwymiarowy plakat przedstawiający astronautę. Po części teoretycznej świetliczaki z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zabaw ruchowych: kosmicznej misji, kosmicznego tańca, planet na orbitach, kosmicznej gry w zbijaka i rakietowego wyścigu oraz kosmicznych kręgli. Zabawy ruchowe dały im wiele radości i uśmiechu. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną pt. "Latająca rakieta 3D" wykonaną na czarnym kartonie przy użyciu sznurka, pasteli olejnych i papieru kolorowego. Pani Katarzyna Kaźmierczak przygotowała ekspozycję książek związanych z tematem zajęć. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, zainteresowaniem i kreatywnością oraz chętnie włączały się w proponowane przez prowadzącą zadania.