MISTRZOSTWA W PŁYWANIU

Mistrzostwa Miasta w Pływaniu dziewcząt i chłopców zakończyły się awansem grupy dziewcząt do Półfinału Wojewódzkiego w kategorii wiekowej Igrzyska Dzieci.

28.11.2018 roku na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Miasta w Pływaniu dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2006 i młodsi) oraz Igrzysk Młodzieży szkolnej (roczniki 2003 – 2005). Opiekę nad drużynami sprawowały: Monika Wnuk i Sylwia Cygan.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – reprezentacja naszej szkoły w składach:
Dziewczęta: Bartenbach Marianna, Cukiernik Karolina, Dobrowolska Oliwia, Kacperska Karolina, Kurek Joanna, Wójtowicz Maja
Konkurencje – sztafeta 6 na 50 metrów stylem dowolnym, indywidualnie – 50 metrów. stylem dowolnym (dwie zawodniczki), 50 metrów stylem klasycznym (dwie zawodniczki), 50 metrów stylem grzbietowym (jedna zawodniczka) i 50 metrów stylem motylkowym (jedna zawodniczka).
Chłopcy: Gryz Kacper, Kukulski Patryk, Majewski Krystian, Marchwiński Mateusz, Nagórski Adam, Tokarski Julian
Konkurencje – sztafeta 6 an 50 metrów stylem dowolnym, indywidualnie – 50 metrów. stylem dowolnym (dwóch zawodników), 50 metrów stylem grzbietowym (dwóch zawodników), 50 metrów stylem klasycznym (jeden zawodnik) i 50 metrów stylem motylkowym (jeden zawodnik).
Obie drużyny zajęły wysokie trzecie miejsce, biorąc pod uwagę, że w tej kategorii wiekowej startowali uczniowie trzeciej klasy gimnazjum.

Igrzyska Dzieci – reprezentacja naszej szkoły w składach:
Dziewczęta: Dąbrowska Kamelia, Gruszka Lena, Jałmużna Sandra, Stanihauzer Magdalena, Uniszewska Maja
Dziewczęta wywalczyły  pierwsze miejsce i awansowały do Półfinału Wojewódzkiego.
Konkurencje – sztafeta 6 na 25 metrów stylem dowolnym, indywidualnie – 25 metrów stylem dowolnym (dwie zawodniczki), 25 metrów stylem klasycznym (dwie zawodniczki), 25 metrów stylem grzbietowym (jednazawodniczka) i 25 metrów stylem motylkowym (jedna zawodniczka).
Chłopcy: Gryz Maciej, Kowal Paweł, Kuza Albert, Mączka Bartosz, Wójtowicz Jakub, Wroniszewski Michał zajęli wysokie trzecie miejsce, przegrywając jednym punktem ze Szkołą Podstawową nr 2.
Konkurencje – sztafeta 6 na 25 metrów stylem dowolnym, indywidualnie – 25 metrów stylem dowolnym (dwóch zawodników), 25 metrów stylem grzbietowym (dwóch zawodników), 25 metrów stylem klasycznym (jeden zawodnik) i 25 metrów stylem motylkowym (jeden zawodnik).
Półfinał Wojewódzki odbył się 4.12.2018 roku w Radomsku. Dziewczęta w niezmienionym składzie wywalczyły  drugie miejsce. Konkurencje indywidualne pokonywały na dystansie 50 metrów w każdym stylu.
Nadzór nad pływaczkami miała Sylwia Cygan.

Życzymy dalszych sukcesów i wszystkim serdecznie gratulujemy.